Lithuanian English Rusian

2017-09-06 Ignalinos AE apsilankė specialistai iš Japonijos

Š. m. rugsėjo 5 d. VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) lankėsi vienos iš didžiausių Japonijos energetikos įmonių KEPCO (Kansai Electric Power Company) ir Japonijos branduolinės saugos sistemų instituto atstovai. Vizito tikslas – susipažinti su šiuo metu IAE vykdoma eksploatavimo nutraukimo veikla, išmontavimo darbų mastais ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymu. Įmonė KEPCO planuoja savo 2-jų blokų Mihama AE eksploatavimo nutraukimą, todėl šiuo metu analizuoja turimą patirtį ir gerą praktiką kitose atominėse elektrinėse, kurios vykdo AE eksploatavimo nutraukimą.

Siekiant plačiau supažindinti svečius su IAE sukauptomis unikaliomis žiniomis ir patirtimi eksploatavimo nutraukimo srityje buvo organizuotas susitikimas su IAE specialistais, kurio metu vyko diskusijos, pasikeitimas informacija abiem šalims aktualiais atominių elektrinių eksploatavimo nutraukimo klausimais.

Specialistai iš Japonijos  lankėsi pačioje elektrinėje, kur vietoje susipažino su esama įmonės situacija, su vykdomų išmontavimo darbų apimtimis ir jų atlikimo rezultatais.

Japonijos ir Ignalinos AE specialistai susitarė dėl tolimesnio bendravimo siekiant ieškoti sričių, kur IAE patirtis būtų naudinga įmonei KEPCO.

Ina Daukšienė, 
L. e. IAE Komunikacijos vadovės pareigas
El. p. dauksiene@iae.lt
Tel. (8-386) 29911

 

Peržiūrėta kartų: 781