Lithuanian English Rusian

2013-01-07 Energetikos ministrui pristatytas IAE eksploatacijos nutraukimo procesas

Š. m. sausio 4 d. naujasis Energetikos ministras Jaroslav Neverovič su darbiniu vizitu lankėsi VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE), kur vietoje susipažino su jau įgyvendintais ir įgyvendinamais Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo projektais.

Ministras apsilankė pačioje elektrinėje (reaktoriaus salėje, turbinų salėje, kuro išlaikymo baseinų salėje ir kt.), vietoje susipažino su jau įgyvendintais projektais ir vykdomais išmontavimo darbais. Energetikos ministras turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su naujai pastatytais objektais Ignalinos AE. Svečiai apsilankė trumpaamžių labai mažo aktyvumo atliekų saugykloje (projektas B-19/1) bei susipažino su medžiagų radioaktyvumo (nebekontroliuojamieji lygiai) matavimo įrenginio veikimo principais (projektas B10). Taip pat Energetikos ministerijos delegacija aplankė B1 (Laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla) ir B34 (Kietųjų radioaktyviųjų atliekų saugojimo kompleksas) projektų statybų aikšteles, kur susipažino su šių projektų eiga ir kylančiomis problemomis jų įgyvendinime.

Susitikimo metu Energetikos ministras su įmonės vadovybe aptarė Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo proceso eigą, išmontavimo darbus, esmines projektų įgyvendinimo problemas. Taip pat Energetikos ministras J. Neverovič susipažino su IAE eksploatacijos nutraukimo projektų planavimo klausimais, buvo kalbėta apie žmogiškųjų išteklių, laiko ir lėšų planavimo bei valdymo procesus.

Energetikos ministro vizito IAE nuotraukų galeriją galite pamatyti čia.

Natalija Survila,
L. e. p. IAE Komunikacijos vadovė
El. p. natalija.survila@iae.lt
Tel. (8-386) 28242

Peržiūrėta kartų: 1079