Lithuanian English Rusian

2013-02-25 Lietuvos premjeras apsilankė Ignalinos AE

Š. m. vasario 22 d. Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius su darbiniu vizitu lankėsi VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE), kur vietoje susipažino su Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo projektais bei iškilusiomis problemomis.

Vizito metu ministras pirmininkas susitiko su įmonės administracija ir aptarė Ignalinos AE eksploatacijos nutraukimo proceso eigą, esmines projektų įgyvendinimo problemas ir jėgainės uždarymo finansavimo perspektyvas. Esminis dėmesys buvo skirtas šiuo metu dviem pagrindiniams IAE eksploatacijos nutraukimo projektams - panaudoto branduolinio kuro laikinai saugyklai (B1) ir kietųjų radioaktyviųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo kompleksui (B2/3/4), kuriuos įgyvendina Vokietijos įmonė „Nukem Technologies“. Susitikimo metu buvo aptartos šių projektų vėlavimo priežastys, santykiai su rangovu, finansavimo ir kiti klausimai.

Premjeras A. Butkevičius aplankė ir apžiūrėjo B1 (Laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla) ir B34 (Kietųjų radioaktyviųjų atliekų saugojimo kompleksas) projektų statybų aikšteles, kur susipažino su šių projektų eiga ir kylančiomis problemomis jų įgyvendinime.

Natalija Survila,
L. e. p. IAE Komunikacijos vadovė
El. p. natalija.survila@iae.lt
Tel. (8-386) 28242

Peržiūrėta kartų: 979