Lithuanian English Rusian

2017-01-16 Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo beveik 2 mln. eurų

2016 m. VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) pardavusi nereikalingą turtą ir iš kitos komercinės veiklos eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo 1,97 mln. eurų.

IAE surengė 36 aukcionus įmonei nereikalingam turtui parduoti. Pardavusi virš 4 tūkst. tonų įvairių metalų įmonė uždirbo 1,22 mln. eurų papildomų pajamų, iš kito turto pardavimo – 0,53 mln. eurų.

„Aukcionuose parduodamos nereikalingos įrangos dalys arba kitas turtas, susidaręs įgyvendinant eksploatavimo nutraukimo projektus ir vykdant išmontavimo darbus. Nuo 2010 metų buvo išmontuota virš 38 tūkst. tonų nereikalingos įrangos, kurios didžioji dalis praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose. Tokie pardavimai ne tik sudaro įmonės papildomas pajamas, bet ir prisideda prie atliekų, kurias reikėtų utilizuoti ar išvežti į atliekynus, kiekių mažinimo,“ – sakė IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.

Be aukcionuose parduodamų metalų ir kito turto Ignalinos AE uždirbamas lėšas sudaro pajamos iš kitos komercinės veiklos. 2016 m. IAE iš tokios veiklos papildomai uždirbo apie 220,4 tūkst. eurų pajamų (27,2 tūkst. eurų iš nereikalingų įmonei pastatų nuomos, 43,6 tūkst. eurų iš geležinkelių pervežimo paslaugų, 149,6 tūkst. eurų iš kitų paslaugų teikimo).

Papildomai uždirbtos lėšos bus panaudotos vykdomiems eksploatavimo nutraukimo darbams finansuoti.

Per visą IAE eksploatavimo nutraukimo laikotarpį nuo 2010 m. Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo beveik 12 mln. eurų.

Natalija Survila-Glebova,
IAE Komunikacijos vadovė
El. p. natalija.survila@iae.lt
Tel. (8-386) 28242

Peržiūrėta kartų: 1542