Lithuanian English Rusian

2017-03-08 IAE generalinis direktorius aptarė pasaulinius eksploatavimo nutraukimo iššūkius

Kovo 1-2 dienomis VĮ Ignalinos atominės elektrinės (IAE) generalinis direktorius Darius Janulevičius Londone dalyvavo tarptautinėje konferencijoje, skirtoje branduolinių jėgainių eksploatavimo nutraukimui ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymui.

Konferencijos dalyviai aptarė svarbiausius iššūkius, su kuriais susiduria įmonės, dalyvaujančios atominių elektrinių eksploatavimo nutraukimo projektuose. Buvo kalbama apie esamus ir potencialius projektus Europoje siekiant skatinti verslo galimybes ir inovacijas radioaktyvių atliekų tvarkymo srityje.

IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius savo pranešime pristatė iššūkius, su kuriais susiduriama vykdant eksploatavimo nutraukimą, pagrindinius IAE eksploatavimo nutraukimo projektus, jau įgytas patirtis ir išmoktas pamokas.

„Gan nemažas užsienio kolegų susidomėjimas buvo IAE įdirbiu eksploatavimo nutraukimo ir naujų objektų statybos srityje. Dėmesys buvo skirtas tiek įmonės veiklos efektyvinimo priemonių aptarimui, tiek IAE sėkmingiems problemų sprendimams pagrindiniuose uždarymo projektuose. Mes iš savo pusės domėjomės užsienio kolegų patirtimi, kuri gali būti naudinga vykdant IAE eksploatavimo nutraukimo darbus. Pavyzdžiui, buvo plačiai nagrinėtas Jungtinės Karalystės reguliuojančios institucijos pragmatiškas požiūris derinant eksploatavimo nutraukimo projektų dokumentus, kas daro teigiamą įtaką tiek projektų kaštams, tiek įgyvendinimo terminams“, - sakė D. Janulevičius.

Tarptautinėje konferencijoje taip pat dalyvavo ir pranešimus skaitė Tarptautinės atominės energijos agentūros eksploatavimo nutraukimo specialistas Patrikas O‘Sulivanas (Patrick O‘Sullivan), Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko branduolinės saugos direktorius Vincas Novakas (Vince Novak), užsienio šalių energetikos ekspertai ir įmonių atstovai.

Natalija Survila-Glebova,
IAE Komunikacijos vadovė
El. p. natalija.survila@iae.lt
Tel. (8-386) 28242

Peržiūrėta kartų: 3814