Lithuanian English Rusian

2017-10-02 TATENA Techninio bendradarbiavimo departamento atstovė apsilankė Ignalinos AE

Rugsėjo 26-29 dienomis  Lietuvoje lankėsi Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Techninio bendradarbiavimo departamento atstovė Tomoko Furusawa, kuri koordinuoja Lietuvos ir TATENA techninį bendradarbiavimą bei Lietuvos nacionalinius techninio bendradarbiavimo projektus.

Rugsėjo 27 d. TATENA atstovė kartu su Energetikos ministerijos Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo skyriaus vyriausiuoju specialistu Renatu Šumskiu lankėsi Valstybės įmonėje Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE). Vizito metu svečiai susipažino su išmontavimo projektų eiga, pagrindiniais įmonės iššūkiais, susitiko su IAE specialistais, atsakingais už Lietuvos ir TATENA techninio bendradarbiavimo projekto įgyvendinimą.

Nacionalinio projekto LIT9015 „Kompetencijų stiprinimas rengiant ir vertinant Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo saugos pagrindimo dokumentus“ rezultatų aptarimo metu Ignalinos AE Eksploatacijos nutraukimo departamento direktorius Sergejus Krutovcovas pabrėžė, kad pagal TATENA Techninio bendradarbiavimo programą organizuojami renginiai suteikia IAE darbuotojams nauja žinias ir kompetencijas, padeda planuoti ir vykdyti sudėtingus eksploatavimo nutraukimo projektus.  IAE specialistai kartu su TATENA ir EM atstovais aptarė ir numatė tolimesnius žingsnius dėl naujų Lietuvos nacionalinių techninio bendradarbiavimo projektų su TATENA rengimo ir įgyvendinimo.

Ina Daukšienė, 
L. e. IAE Komunikacijos vadovės pareigas
El. p. dauksiene@iae.lt 
Tel. (8-386) 29911

Peržiūrėta kartų: 431