Lithuanian English Rusian
Spausdinti Ignalinos atominė elektrinė / Naujienos / Pranešimai spaudai / Vertinga patirtis – TATENA organizuotas seminaras Ignalinos AE

2018-11-27 Vertinga patirtis – TATENA organizuotas seminaras Ignalinos AE

Š. m. lapkričio 19-23 dienomis Valstybės įmonėje Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) įvyko seminaras Pirminio radioaktyviųjų atliekų radiologinio apibūdinimo tema. Seminaro dalyviai iš aštuonių šalių ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) kviesti nepriklausomi ekspertai aptarė net tik esminius klausimus, susijusius su atliekų radiologiniu apibūdinimu, tolesniu tvarkymu ir radioaktyviųjų atliekų dėjimu į atliekynus, bet ir skyrė išskirtinį dėmesį šios svarbios veiklos teisiniam reguliavimui, taikomiems standartams ir teisės aktams. Seminaro dalyviai palygino kiekvienoje iš šalių taikomus kietųjų radioaktyviųjų atliekų apdorojimo ir apibūdinimo būdus ir pasidalino įgyta patirtimi, kuri jau yra sukaupta vykdant šį sudėtingą procesą.

TATENA organizuojami seminarai IAE yra puikus instrumentas suinteresuotoms šalims dalintis įgyta patirtimi ir sukauptomis žiniomis atrandant naujas bendradarbiavimo galimybes, o aktyvių diskusijų metu išgryninti potencialius iššūkius ir gauti atsakymus į išskylusius klausimus.


Natalija Survila-Glebova,
IAE Komunikacijos vadovė
El. p. natalija.survila@iae.lt
Tel. (8-386) 28242

Peržiūrėta kartų: 136