Į IAE pristatyti visi PBK saugojimui skirti konteineriai

25 Vasaris,
2020
Į IAE pristatyti visi PBK saugojimui skirti konteineriai

2020 m. vasario 24 d. į VĮ Ignalinos atominės elektrinės (IAE) aikštelę iš gamyklos buvo pristatytas paskutinis panaudoto branduolinio kuro saugojimui skirtas konteineris. Pagal sutartį projekto B1 apimtyje konteinerius pagamino Vokietijos bendrovė GNS Gesellschaft für Nuklear-Service mbH - GNS.

Per visą IAE eksploatacijos laikotarpį buvo sukaupta beveik 22 tūkst. kuro rinklių. 1999 m. pastatyta senoji panaudoto kuro saugykla talpina 6016 kuro rinklių ir yra visiškai užpildyta. Į naująją panaudoto branduolinio kuro saugyklą iš abiejų blokų jau pervežta 12 891 kuro rinklė, tai sudaro 142 konteinerius su panaudotu kuru.

Sėkmingo IAE, GNS ir ERPB bendradarbiavimo rezultatas - paskutinis CONSTOR RBMK 1500-M2 konteiners buvo pristatytas į IAE 1-eriais metais anksčiau numatyto termino, t.y. 2020 m. vasario 24 d., o ne pagal sutartyje numatytą  - 2021 m. kovo 31 d. .

Iš viso naujoje saugykloje iki 2022 m. pabaigos bus pastatyta 190 konteinerių su panaudotu kuru. 1 konteineris bus laikomas kaip atsarginis tam atvejui, jei prireiktų perkrauti panaudotą branduolinį kurą. Tokiu būdu bus užtikrintas saugus ir patikimas panaudoto branduolinio kuro saugojimas pagal Lietuvos Respublikos nustatytus reikalavimus, ES standartus ir TATENA rekomendacijas. Saugyklos eksploatavimas truks 50 metų. Baigiantis laikino saugojimo terminui, atliekos turės būti perkeltos į giluminį atliekyną, kuris šiuo metu tai vienintelis saugus ilgaamžių atliekų sutvarkymo būdas.

Prenumerata

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį
Loading