2019 - rekordiniai apsilankymo IAE metai

23 Gruodis,
2019
2019 - rekordiniai apsilankymo IAE metai

Susidomėjimas ekskursijomis Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) ženkliai išaugo nuo š. m. gegužės mėn. įvykus HBO serialo „Černobylis“ premjerai. Milžiniško turistų dėmesio susilaukė viena iš serialo filmavimo vietų – IAE.

Iš viso šiais metais IAE apsilankė beveik 5 tūkst. žmonių (4884) iš Lietuvos ir užsienio valstybių, buvo organizuotos 474 ekskursijos. Palyginimui, 2018 m. IAE buvo organizuota 240 ekskursijų, kuriose apslankė virš 2 tūkst. žmonių (2349).

Ekskursijų kontroliuojamoje IAE teritorijoje metu lankytojai turi unikalią galimybę apsilankyti reaktorių salėje, šiuo metu išmontuojamoje turbinų salėje, bloko valdymo pulto patalpoje. Ekskursijos yra skirtos suinteresuotiems fiziniams ir juridiniams asmenims, besidomintiems Ignalinos atominės elektrinės istorija, veikimo principu, eksploatavimo nutraukimo darbais, finansavimu, kontroliuojančiomis institucijomis, uždarymo procesu, radioaktyviųjų atliekų tvarkymu, radiacinės saugos reikalavimais ir pan.

Nuo Ignalinos atominės elektrinės informacinio centro atidarymo 1995 m. ekskursijose sudalyvavo apie 100 tūkst. lankytojų iš įvairių pasaulio šalių.

 

Ekskursijų organizavimas yra efektyvus būdas siekiant plačiajai visuomenei pristatyti pagrindinį IAE tikslą: saugiai ir efektyviai įgyvendinti unikalų projektą – nutraukti atominės elektrinės su RBMK tipo reaktoriais eksploatavimą ir saugiai sutvarkyti radioaktyviąsias atliekas. IAE įgyvendina analogų neturintį projektą ir Lietuva yra pirmoji pasaulyje, kuri po panaudoto branduolinio kuro iškrovimo ruošiasi RBMK tipo reaktorių ir susijusių sistemų išmontavimui. Visuomenės palaikymas ir informavimas apie vykdomus bei planuojamus darbus yra svarbi šio proceso dalis.

Prenumerata

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį
Loading