Aptarti branduolinių reaktorių eksploatavimo nutraukimo iššūkiai

07 Lapkritis,
2019
Aptarti branduolinių reaktorių eksploatavimo nutraukimo iššūkiai

Š. m. lapkričio 4-6 d. Ignalinos atominės elektrinės (IAE) generalinis direktorius Audrius Kamienas ir eksploatacijos nutraukimo departamento direktorius Sergej Krutovcov lankėsi Belgijoje su darbiniu vizitu, kurį organizavo Belgijos Flandrijos regiono prekybos ir investicijų atstovybė Vilniuje.

Vizito tikslas – aptarti branduolinių reaktorių išmontavimo iššūkius ir pasidalinti turimomis žiniomis bei patirtimi įgyvendinant radioaktyviųjų atliekų tvarkymo projektus.

IAE delegacija susitiko su Belgijos ekonomikos ministerijos atstovais, apsilankė Belgijos branduolinių tyrimų centre SCK, įsikūrusiame Molio mieste bei kompanijos “Belgoprocess” lankytojų centre, kuris specializuojasi radioaktyviųjų atliekų tvarkyme.

Vizito metu IAE atstovai dalyvavo susitikime su Belgijos įmonių, turinčių aukščiausio lygio kompetencijas ir patirtį eksploatavimo nutraukimo srityje, atstovais. Savo vykdomus projektus išmontavimo srityje pristatė tokios įmonės kaip Engie, Tractebel, Tecnubel, Westinghouse, SCK ir kitos.

IAE atstovai susitikimo metu pristatė IAE eksploatavimo nutraukimo projektą ir ateities iššūkius. Tikimasi, kad tokio pobūdžio susitikimai ir pasikeitimas patirtimi tarp IAE ir Belgijos specialistų taps gerąja praktika, siekiant ateityje dalintis įgytomis žiniomis įgyvendinant branduolinių objektų eksploatavimo nutraukimo projektus.

Prenumerata

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį
Loading