Aptarti giluminio atliekyno iššūkiai

03 Spalis,
2019
Aptarti giluminio atliekyno iššūkiai

Š. m. rugsėjo 23-27 d. Ignalinos atominės elektrinės (IAE) specialistai lankėsi Prancūzijos nacionalinėje radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūroje Andra. Apsilankymo tikslas – pasisemti patirties radioaktyviųjų atliekų giluminio atliekyno projekto įgyvendinimo klausimais.
Andra ekspertai IAE atstovams pristatė agentūros vykdomą veiklą ir pasiektus rezultatus, ypatingą dėmesį skiriant giluminio atliekyno įrengimo Prancūzijoje projektui, pasidalino patirtimi apie požeminės laboratorijos ir giluminio atliekyno vietos parinkimo iššūkius, supažindino su atliktų geologinių tyrimų rezultatais. Dėmesys buvo skirtas visuomenės įsitraukimo į giluminio atliekyno projektą, teritorijos integracijos ir paramos vietos bendruomenėms klausimams.
Lietuvoje visą laikinai saugomą panaudotą branduolinį kurą bei ilgaamžes radioaktyviąsias atliekas į giluminį atliekyną planuojama perkelti bei jį užkonservuoti iki 2077 m., todėl pasaulyje turimos žinios giluminio atliekyno įrengimo klausimais yra ypač svarbios. Šiandien tai vienintelis patikimas būdas galutinai sutvarkyti ir visam laikui padėti saugojimui ilgaamžes radioaktyvias atliekas.