Darbą pradėjo Ignalinos atominės elektrinės valdyba: jai vadovaus dr. Jurgita Radzevičė

23 Gegužė,
2024
Darbą pradėjo Ignalinos atominės elektrinės valdyba: jai vadovaus dr. Jurgita Radzevičė

Gegužės 20 d. vykusiame pirmajame naujai paskirtos Ignalinos atominės elektrinės (IAE) valdybos posėdyje išrinkta valdybos pirmininkė. Ja tapo strateginio valdymo profesionalė, nepriklausoma narė dr. Jurgita Radzevičė, kuri darbą valdyboje tęsia antrą kadenciją.

„Mano pagrindinė motyvacija – padėti suvaldyti vieną svarbiausių šalies strateginių projektų, kuris iš branduolinės jėgainės transformuojasi į naujų galimybių platformą. Į Ignalinos IAE eksploatacijos nutraukimo projektą reikia žiūrėti kaip ne į pabaigą, bet į pradžią.  Šiandien tai jau ne elektrinė, o projektų valdymo centras. Uždarymas – tik etapas, kuris laike atrodo labai ištęstas, bet nėra beribis. Mūsų tikslas – projektus įgyvendinti kuo efektyviau valdant tam numatytus resursus, bet tuo pačiu – per šį laiką tapti naujos kartos kompetencijų centru, sukaupti unikalią tokio pobūdžio projektų valdymo patirtį, kurti ateities partnerystes su mokslu, imtis lyderystės ir priimti pažangius sprendimus“, – sako J. Radzevičė.

Pasak J. Radzevičės, valdyba, antroje kadencijoje tęsdama darbus beveik ta pačia sudėtimi, jau  yra gerai susipažinusi su IAE specifika, o tai leis užtikrinti greitus sprendimus ir svarią pagalbą įmonės vadovybei.

Naujos kadencijos Ignalinos IAE valdyboje darbą tęsia trys ankstesnės sudėties nariai: Jurgita Radzevičė, Laimonas Belickas, Patricija Ceiko ir ketvirtas naujas narys – Karolis Sankovski.

Nuotraukoje Ignalinos AE valdybos nariai (iš kairės į dešinę): Laimonas Belickas, Jurgita Radzevičė (pirmininkė), Patricija Ceiko, Karolis Sankovski. Ado Vasiliausko nuotr.IAE generalinio direktoriaus Lino Baužio teigimu, branduolinės energetikos objekto išmontavimą ir radioaktyvių atliekų tvarkymą lydi eilė sudėtingų projektų, kurių sėkmingam valdymui reikalingas ypatingas profesionalumas. „Džiaugiamės tęsdami darbą su valdyba, kurios narių ekspertiškumas skirtingų projektų valdyme leidžia mums efektyviau spręsti kylančius iššūkius, adaptuoti gerąją praktiką ir kurti naują unikalią patirtį“, –  pažymi L. Baužys.

Naująją Ignalinos AE valdybą ketverių metų kadencijai balandžio 22 d. patvirtino energetikos ministras Dainius Kreivys.  Valdybą sudaro 4 nariai: 3 nepriklausomi nariai ir 1 Energetikos ministerijos atstovas. Valdybos narių kadencija – 4 metai. Nepriklausomais nariais, laimėję konkursą, tapo: J. Radzevičė – UAB „SBA Home“ generalinė direktorė, L. Belickas – UAB „Orion Leasing“ generalinis direktorius, Turto banko valdybos pirmininkas, K. Sankovski, strategijos ir infrastruktūros verslo konsultavimo įmonės steigėjas ir vadovas. Energetikos ministeriją atstovauja Branduolinės energetikos politikos grupės patarėja P. Ceiko.

Šiandien vienas pagrindinių IAE tikslų – įgyvendinti neatidėliotino išmontavimo nutrauktos eksploatacijos atominės elektrinės darbus nepaliekant ateities kartoms nepagrįstos radioaktyviųjų atliekų tvarkymo naštos. Įmonės misija – kurti švarią aplinką tvariai tvarkant branduolinės veiklos palikimą. Po elektrinės galutinio eksploatavimo ir išmontavimo darbų planuojama pastatyti ir iki 2079 m. eksploatuoti giluminį atliekyną, o per šį laikotarpį įsitvirtinti kaip pažangi naujos kartos įmonė ir sėkmingai vystyti veiklą toliau.