Dėl kvalifikuoto elektroninio parašo naudojimo

21 Spalis,
2022
Dėl kvalifikuoto elektroninio parašo naudojimo

Atsižvelgdami į tai, kad nuo 2023 m. pirkimų vykdytojai 100 proc. visus pirkimus privalės vykdyti žaliai, ir į VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje vykstantį procesų skaitmenizavimą, prašome sutartis/ priėmimo - perdavimo aktus pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu. 


Pasirašyti dokumentą nemokamai galite čia: https://www.archyvai.lt/lt/paslaugos_53/adoc-dokumentai.html  (Pasirinkti „ADOC dokumento sudarymas ir pasirašymas“). Pažymime, kad elektroninis parašas turi tokią pačią teisinę galią kaip ir parašas rašytiniuose dokumentuose. 


Kodėl verta naudotis elektroniniu parašu: 

  • Elektroninio parašo vieno mėnesio išlaidos prilygsta vieno laiško išsiuntimo išlaidoms
  • Taupome savo ir kitų laiką. Pasirašant elektroniniu parašu sutaupome laiką, skirtą kiekvieno lapo vizavimui, pašto paslaugoms, skenavimui į sistemą ir t. t. 
  • Neprisirišama prie vietos. Pasirašant elektroniniu parašu nereikia fiziškai gabenti dokumentų. Galite pamiršti kurjerius, važiavimą iš vienos vietos į kitą, todėl ne tik sutaupote kaštų, bet ir prisidedate prie taršos mažinimo, susijusio su transportavimu.  
  • Taupomas popierius. Pasirašymas elektroniniu būdu suteikia galimybę atsisakyti popieriaus. Nereikia spausdinti, kopijuoti ar fiziškai archyvuoti pasirašytų sutarčių.  
  • Taupomas vanduo. Popieriaus gamybai sunaudojama daug vandens išteklių. Vienam A4 formato popieriaus lapui pagaminti reikia 10 litrų vandens. 
  • Mažinamas atliekų kiekis. Prireiks 1000 metų, kol spausdintuvo kasetė visiškai suirs sąvartyne. Bet koks atliekų kiekio mažinimas tausoja mūsų planetą. 


    Dėkojame už bendradarbiavimą, siekiant kartu dirbti tvariau.  

 

Straipsnio antraštei naudojama asociatyvi nuotrauka.