Donorai teigiamai įvertino IAE pažangą

02 Liepa,
2019
Donorai teigiamai įvertino IAE pažangą

Š. m. birželio 27 d. Londone vyko Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) Donorų asamblėja, kurioje VĮ Ignalinos atominės elektrinės (IAE) atstovai pristatė eksploatavimo nutraukimo pažangą.

Teigiamai įvertinti svarbiausi pastarojo pusmečio pasiekimai ir pažanga. Pažymėta, kad IAE ir toliau sėkmingai išlaiko spartų panaudoto branduolinio kuro pakrovimo į konteinerius ir konteinerių transportavimo saugojimui į laikinąją panaudoto branduolinio kuro saugyklą tempą - birželio 27 d. duomenimis į saugyklą pristatyti saugojimui 111 konteinerių (projektas B1).

Asamblėjos metu pritarta IAE inicijuotam projektui dėl eksploatavimo metu susidariusių branduolinio kuro pabirų nuolaužų surinkimo ir pašalinimo nuo abiejų blokų kuro išlaikymo baseinų dugno, kurio metu bus sėkmingai panaudota B1 projekto apimtyje pagaminta pažeisto kuro tvarkymo įranga ir konteineriai, skirti panaudoto kuro saugojimui. Realizavus šį projektą ir perkėlus visą kurą į saugyklą iki 2022 m. rugpjūčio mėn., IAE panaudoto branduolinio kuro sutvarkymo ir pervežimo į saugyklą laikinajam saugojimui procesas bus sėkmingai užbaigtas.

Teigiamai įvertinti blokuose intensyviai tęsiami įrangos išmontavimo darbai. Aptartas ir vienas iš svarbiausių eksploatavimo nutraukimo klausimų – pasirengimas reaktorių išmontavimo darbams, kurie pirmajame ir antrajame blokuose turi prasidėti atitinkamai 2027 m. ir 2029 m.

Donorų asamblėja – Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo valdytoja. Šalys donorės – Austrija, Belgija, Danija, Didžioji Britanija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Ispanija, Švedija, Šveicarija ir Europos Komisija.

Natalija Survila-Glebova,

IAE Komunikacijos vadovė

El. p. natalija.survila@iae.lt

Tel. (8-386) 28242

Prenumerata

Prenumeruok mūsų naujienlaiškį
Loading