IAE atnaujino gamybines veiklas

06 Gegužė,
2020
IAE atnaujino gamybines veiklas

VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE, įmonė) sklandžiai atnaujino gamybines veiklas, kurios buvo laikinai sustabdytos dėl COVID-19 plitimo rizikos. Šiandien visos gamybinės veiklos yra vykdomos, o nuotoliniu būdu dirbantys darbuotojai ir toliau darbus vykdo iš namų.

„Matydami sparčiai besikeičiančią situaciją bei augantį užsikrėtusių asmenų Lietuvoje skaičių ir šiame kontekste įvertindami darbų Ignalinos AE specifiką, turėjome greitai imtis priemonių maksimaliai mažinant rizikas mūsų darbuotojams ir vykdomiems darbams. Pertvarkėme darbo organizavimą, įdiegėme naujas priemones, kad užtikrintume papildomą apsaugą darbuotojams, maksimaliai sumažintume kontaktus. Esame dėkingi LR energetikos ministerijos vadovybei už palaikymą, priimant sprendimus sudėtingomis sąlygomis“, - sakė generalinis direktorius Audrius Kamienas.

Primename, kad Europos Komisija (EK) sutiko padengti Ignalinos programos lėšomis prastovoje esančių darbuotojų darbo užmokesčio išlaidas iki bazinio atlyginimo lygio. Išėjus į minimalų darbo režimą, įmonės vadovybė kartu su LR energetikos ministerija ir Centrine projektų valdymo agentūra dėjo visas pastangas dėl didesnio IAE darbuotojų darbo apmokėjimo prastovos metu nei numatyta Darbo kodekse.

Taip pat EK ypač palankiai vertina IAE vadovybės sprendimą per dvi savaites įdiegti būtinas priemones, padėsiančias minimizuoti užsikrėtimo virusu rizikas ir tęsti eksploatavimo nutraukimo veiklą. EK pažymėjo, kad šiandien prioritetas yra riboti COVID-19 epidemijos plitimą, o Ignalinos programa visada rėmė veiksmus, susijusius su darbuotojų sauga.