IAE perdavė informaciją apie galimus mėginimus apeiti tarptautines sankcijas

27 Kovas,
2024
IAE perdavė informaciją apie galimus mėginimus apeiti tarptautines sankcijas

Informuojame, kad 2023 m. lapkričio 15 dieną VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE, Įmonė) kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT) dėl tuometinio tiekėjo UAB „Baltic radiation control“ vadovo ir kitų atsakingų asmenų galimai nusikalstamos veikos dėl tarptautinių sankcijų Rusijos Federacijai apėjimo požymių.

Įmonė, taikydama visumą kompleksinių priemonių ir vidaus kontrolės procedūrų Lietuvos Respublikoje privalomai taikomų tarptautinių sankcijų, nurodytų Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatyme bei Lietuvos Respublikos įstatymais nustatytų ribojamųjų priemonių tinkamam įgyvendinimui užtikrinti, nustatė, kad UAB „Baltic radiation control“ teikė žinomai klaidingus atsakymus ir melagingas deklaracijas bei kėsinosi pažeisti nacionaliniu ir Europos Sąjungos (toliau – ES) mastu saugomas vertybes.

Šių metų kovo 27 dieną Įmonė, bendradarbiaudama su FNTT, atliekamam ikiteisminiam tyrimui pateikė dokumentus ir kitą būtiną informaciją, padėsiančią nustatyti visas reikšmingas aplinkybes.

Pabrėžiame, kad Įmonė atsakingai laikosi Lietuvos ir ES teisės aktų, sankcijų reikalavimų, atsakingų institucijų išaiškinimų, taip pat užtikrina kontrolę, ribojamųjų priemonių įgyvendinimą savo veiklos srityje.

„IAE taikome aukščiausius skaidrumo standartus ir nulinę toleranciją rizikai dėl tarptautinių sankcijų pažeidimų bei ribojamųjų priemonių apėjimo. Tuo tikslu diegiame atitinkamas priemones ir bendradarbiaujame su visomis valstybės institucijomis“, - komentavo IAE vadovas L. Baužys.

 

Straipsnio antraštei naudojama asociatyvi nuotrauka (@Vecteezy galerija).