Ignalinos AE papildomai uždirbo beveik 1,5 mln. eurų

16 Sausis,
2020
Ignalinos AE papildomai uždirbo beveik 1,5 mln. eurų

2019 metais VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) pardavusi nereikalingą turtą ir iš kitos komercinės veiklos eksploatavimo nutraukimo veiklai papildomai uždirbo beveik 1,5 mln. eurų.

IAE surengė 46 aukcionus įmonei nereikalingam turtui parduoti. Pardavusi  virš 2,2 tūkst. tonų įvairių metalų įmonė uždirbo beveik 600 tūkst. eurų papildomų pajamų, iš kito turto pardavimo – beveik 400 tūkst. eurų.

Aukcionuose parduodamos nereikalingos įrangos dalys arba kitas turtas, susidaręs įgyvendinant eksploatavimo nutraukimo projektus ir vykdant išmontavimo darbus. Nuo 2010 metų buvo išmontuota virš 56 tūkst. tonų įrangos, kurios didžioji dalis praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose. Tokie pardavimai ne tik sudaro įmonės papildomas pajamas, bet ir prisideda prie atliekų, kurias reikėtų utilizuoti ar išvežti į atliekynus, kiekių mažinimo.

Be aukcionuose parduodamų metalų ir kito turto IAE uždirbamas lėšas sudaro pajamos iš kitos komercinės veiklos, tokios kaip patalpų nuoma, geležinkelio paslaugos, ekskursijų organizavimas, suspausto oro tiekimas, investicinė ir kita veikla. 2019 m. IAE iš tokios veiklos papildomai uždirbo apie beveik 500 tūkst. eurų pajamų.

Papildomai uždirbtos lėšos bus panaudotos vykdomiems eksploatavimo nutraukimo darbams finansuoti.