Informacinis pranešimas

17 Lapkritis,
2023
Informacinis pranešimas

Lapkričio 16 d. 18 val. 22 min. policija telefonu gavo pranešimą apie sprogmenį VĮ Ignalinos AE (IAE).  Viešojo saugumo pareigūnai pranešė IAE, kad vykdoma papildoma IAE prieigų, izoliuojančios teritorijos apsauga, iškviesti kinologai. Atlikus izoliuojančios teritorijos ir prieigų patikrinimą, įtartinų daiktų neaptikta.

19 val. 20 min. įvestas saugumo užtikrinimo priemonių planas „Skydas“. 20 val. 55 min. iš saugomos ir vidinės IAE zonų buvo evakuotas visas neoperatyvinis personalas.

Atvykę rinktinės „Aras“ pareigūnai įvertino situaciją, buvo patikrinti IAE objektai, pakartotinai patikrintos izoliuojančios teritorijos prieigos. Sprogmenų, įtartinų daiktų neaptikta. 00 val. 37 min. planas ,,Skydas“ atšauktas.

Šis įvykis IAE įrangos veikimui, darbuotojams ir aplinkai neigiamos įtakos neturėjo, radiacinis fonas nepakitęs, branduolinei saugai įtakos nėra, darbas toliau vyksta įprastu režimu. Saugai svarbių IAE sistemų priežiūra buvo užtikrinama įprastu režimu. Apie įvykį buvo informuota Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija.