Maišiagalos RAS griovimo projektas baigtas derinti su valstybės institucijomis

19 Vasaris,
2021
Maišiagalos RAS griovimo projektas baigtas derinti su valstybės institucijomis

Š. m. vasario 19 d. VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) sėkmingai baigė Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklos (RAS) griovimo projekto derinimo su valstybės institucijomis ir įmonėmis procesą.

Griovimo projekto derinimas su valstybės institucijomis ir įmonėmis buvo pradėtas š. m. sausio 26 d. po to, kai buvo baigtas jo ekspertinis vertinimas ir gautas saugyklos statinių griovimo projekto bendrosios ekspertizės aktas. Šis suderinimas leis IAE skelbti Maišiagalos RAS statinių griovimo parengiamųjų darbų viešąjį pirkimą, kurio apimtyje bus perkami laikinų statinių statybos ir įrengimo darbai, reikalingi norint pasirengti atliekų išėmimui iš Maišiagalos RAS.

Maišiagalos RAS griovimo projektą per 25 kalendorines dienas suderino 10 institucijų: Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Lietuvos geologijos tarnyba, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Radiacinės saugos centras, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, Valstybinė darbo inspekcija, Aplinkos apsaugos agentūra ir Energijos skirstymo operatorius (ESO). Derinimas su valstybės institucijomis buvo atliekamas pagal LRV 2002-12-03 nutarime Nr. 1873 ,,Dėl Branduolinės energetikos objekto statinio projekto derinimo tvarkos aprašo patvirtinimo" nustatytus reikalavimus ir tvarką.

 

Straipsnio antraštei naudojama asociatyvi nuotrauka (STI  galerija).