Patikslintas pirminis informacinis pranešimas apie įvykį

04 Balandis,
2022
Patikslintas pirminis informacinis pranešimas apie įvykį

Remiantis pirminio pranešimo apie įvykį informacija, žemiau pateikiame patikslintą informaciją apie įvykį.

Pranešame, kad balandžio 1 d. 9 val. 45 min. Ignalinos atominės elektrinės 2-ojo bloko turbinų salėje buvo pastebėti dūmai. Nustatyta, kad atliekant pjovimo darbus žiežirba nukrito ant polietilenu dengtų konteinerių su eksploatacinėmis atliekomis, po ko konteineriuose sudėtos atliekos pradėjo smilkti ir užsidegė. Nedelsiant buvo iškviesti Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai ir imtasi visų būtinų priemonių saugai užtikrinti. 10 val. 30 eksploatacinių atliekų degimas buvo lokalizuotas ir ugnis užgesinta.

Šis įvykis Ignalinos AE darbuotojams ir aplinkai neigiamos įtakos neturėjo, radiacinis fonas nepakitęs, išmetimų į aplinką nebuvo, branduolinei saugai įtakos nėra, darbas toliau vyksta įprastu režimu. Įvykio kilmės priežastims ištirti sudaryta komisija.

Apie įvykį buvo informuota Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Visagino, Ignalinos ir Zarasų savivaldybės, visuomenė.

Pabrėžiame, kad Ignalinos AE griežtai laikomasi visų gaisrinės saugos įstatymų, normų ir taisyklių reikalavimų ir įvykus bet kokiam įvykiui reaguojama nedelsiant.