Planuojamas susitikimas su Širvintų rajono savivaldybės gyventojais

01 Rugsėjis,
2021
Planuojamas susitikimas su Širvintų rajono savivaldybės gyventojais

Š. m. rugsėjo 9 dieną, ketvirtadienį, Ignalinos AE specialistai lankysis Širvintų rajono savivaldybėje, kur pristatys Maišiagalos saugyklos, esančios Širvintų rajone Bartkuškio miške, eksploatavimo nutraukimo projektą, jo eigą bei atsakys į gyventojams rūpimus klausimus. Susitikimo metu gyventojai taip pat galės daugiau sužinoti apie vykdomus Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo darbus.

Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykla – tai trijų metrų gylyje esantis 200 kubinių metrų tūrio gelžbetonio rūsys. Jame 1963 – 1989 metais kauptos neišrūšiuotos panaudotos radioaktyviosios atliekos iš pramonės įmonių, medicinos ir mokslo įstaigų bei karinių dalinių. 1989 metais saugykla buvo uždaryta ir užkonservuota dėl neatitikimo šiuolaikiniams aplinkosaugos reikalavimams.

Šiandien tokio tipo saugyklų eksploatavimas visoje ES privalo būti nutrauktas, o atliekos saugiai sutvarkytos. Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykla yra branduolinės energetikos objektas, už kurio priežiūrą yra atsakinga Ignalinos AE. Remiantis specialistų išvadomis, Maišiagalos RAS negali būti galutinė joje esančių atliekų sutvarkymo vieta, tad buvo priimtas sprendimas nutraukti eksploatavimą ir joje esančias radioaktyviąsias atliekas pervežti į Ignalinos AE saugoti ir dėti į atliekynus. Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų Sanglaudos fondo lėšomis. Planuojama sutvarkyti saugyklos teritoriją ir panaikinti jos kontrolę radiaciniu požiūriu iki 2023 metų pabaigos.

Vadovaujantis  Įmonės veiklos skaidrumo ir atvirumo vertybėmis, tokio pobūdžio susitikimai su visuomene, kurios teritorijose vykdomi ar planuojami vykdyti darbai, yra organizuojami periodiškai. Širvintų rajono savivaldybės ir kitus suinteresuotus asmenis kviečiame dalyvauti susitikime ir rasti ieškomus atsakymus. Gyventojai savo klausimus minėta tema iki susitikimo gali siųsti el. paštu info@iae.lt.

Susitikimas vyks rugsėjo 9 d. 18 val. Širvintų rajono Bartkuškio mokyklos sporto salėje (Aušros g. 25).

 

Straipsnio antraštei naudojama asociatyvi nuotrauka (ABC Residens Association galerija).