Potencialūs tiekėjai aktyviai domisi artimiausiais projektais

22 Rugsėjis,
2023
Potencialūs tiekėjai aktyviai domisi artimiausiais projektais

2023 rugsėjo 21 d. VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (toliau - IAE) vyko Tiekėjų dienos renginys, skirtas planuojamiems pirkimamsDĖL SAULĖS ŠVIESOS ENERGIJOS ELEKTRINĖS VĮ IGNALINOS ATOMINĖJE ELEKTRINĖJE PROJEKTAVIMO IR ĮRENGIMO DARBŲ“.

Siekiant abipusio dialogo ir bendradarbiavimo su rinkos dalyviais, pakvietėme pirkimuose dalyvaujančius ar ketinančius dalyvauti tiekėjus į IAE tiekėjų dienas (renginyje dalyvavo 5 įmonių atstovai).

Renginio dalyviams buvo pristatyti artimiausi projektai ir pirkimai 2023 m., pateikta bendra informacija apie IAE vykdomus bei planuojamus pirkimus susijusius su planuojamu saulės elektrinės įrengimo projektu, jo specifika bei iššūkiais. Pristatymo metu buvo pateiktos rekomendacijos sėkmingam dalyvavimui viešuosiuose pirkimuose. Pirkimų ir sutarčių skyriaus (PSS) specialistai aptarė esmines pirkimų sąlygas, į kurias tiekėjams būtina atkreipti dėmesį ruošiant pasiūlymus ir su jais susijusius dokumentus skirtingose pirkimo stadijose. Taip pat pranešėjai akcentavo dėmesį į dažnai pasitaikančias potencialių tiekėjų daromas klaidas ir į tai, kaip išvengti įvairių nesklandumų sutarčių sudaryme ir vykdyme.

„Norime suformuoti gerąją praktiką iš anksto informuodami potencialius tiekėjus apie planuojamus pirkimus ir taip paskatinti juos dalyvauti IAE vykdomuose pirkimuose. Be abejo, tiesioginis kontaktas (rinkos konsultacijų ar panašaus pobūdžio renginių metu) su įvairių įmonių atstovais padeda iš karto išgryninti informacijos poreikio trūkumą, tad tokio pobūdžio renginiai planuojami ir ateityje. Taip pat kviečiame visus suinteresuotus pirkimuose asmenis teikti pastabas, pasiūlymus ir klausimus dėl viešųjų pirkimų gerinimo ar procedūrų optimizavimo. Tam tikslui palengvinti esame sukūrę online anketas – tiekėjai visada laukiami pasidalinti savo patirtimi ar teikti pasiūlymus. Viešinamos planuojamų pirkimų techninės specifikacijos taip pat gali būti tobulinamos gavus tiekėjų teikiamas konkrečias pastabas“, - mintimis po renginio dalinosi IAE PSS vadovas Sabinas Cycarevas.

Grįžtamojo ryšio anketos: dėl pirkimų procedūros vykdymo ir dėl sutarčių vykdymo ir administravimo kokybės.

Visi tiekėjai, pageidaujantys dalyvauti VĮ Ignalinos atominės elektrinės organizuojamuose konkursuose, gali registruotis tinklapyje.

Įmonių atstovai, negalėję dalyvaut renginyje, turi galimybę susipažinti su pristatyta medžiaga - www.iae.lt/pateiktys