Spartus kuro iškrovimo darbų atlikimo tempas užtikrina rezultato pasiekimą

24 Sausis,
2019
Spartus kuro iškrovimo darbų atlikimo tempas užtikrina rezultato pasiekimą

VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) sparčiai juda prie vieno iš svarbiausių eksploatavimo nutraukimo etapų – dviejų galingiausių pasaulyje RBMK tipo reaktorių išmontavimo darbų pradžios.

Pradėjusi sėkmingą branduolinio kuro iškrovimo procesą anksčiau 2014 m. galutiniame eksploatavimo nutraukimo plane numatytos datos IAE ir toliau išlaiko spartų darbų įgyvendinimo tempą. Šiuo metu laikinojoje panaudoto branduolinio kuro saugykloje jau stovi 90 konteinerių su panaudotu branduoliniu kuru, o iš viso 2019 metais į šią saugyklą planuojama išvežti 40 konteinerių, taip užtikrinant, kad panaudoto branduolinio kuro išvežimo iš blokų  darbai bus galutinai užbaigti 2022 m.

„IAE kuro iškrovimo darbai vyksta sklandžiai, ir nors ateityje vis dar laukia daug rimtų ir svarbių užduočių, mes jau dabar matome ir džiaugiamės savo pasiekimais, nes šiuo metu vykdomi darbai yra kritiniai, ir nuo jų atlikimo priklauso visi kiti įmonės žingsniai sėkmingo ir saugaus IAE eksploatavimo nutraukimo proceso užbaigimo link“, - įvertinęs darbų atlikimo pažangą sakė įmonės generalinis direktorius Audrius Kamienas. 

Iš viso iki 2022 metų pabaigos saugykloje planuojama pastatyti saugojimui 190 konteinerių su panaudotu branduoliniu kuru. Pirmojo bloko reaktoriaus išmontavimo darbų pradžia numatoma 2027 m.

Užtikrindama saugą IAE deda visas pastangas pastebimai priartėdama prie užsibrėžtų tikslų eksploatavimo nutraukimo srityje.

 

Natalija Survila-Glebova, 
IAE Komunikacijos vadovė
El. p. natalija.survila@iae.lt 
Tel. (8-386) 28242