Mūsų parama Ukrainai tęsiasi ir didėja: iškeliavo transformatorinės, ruošiami generatoriai

08 Liepa,
2024
Mūsų parama Ukrainai tęsiasi ir didėja: iškeliavo transformatorinės, ruošiami generatoriai

Išmontuota, bet tinkamai veikianti VĮ Ignalinos atominės elektrinės įranga keliauja į Ukrainą ir toliau tarnauja vykdant karo suniokotos energetinės sistemos atstatymo darbus. Birželio mėnesį į Ukrainą iš Visagino išgabenta ypač didelių gabaritų įranga – du 110 kV galios transformatoriai.

Vienas toks transformatorius užpildytas alyva sveria 109 tonas, jo dydis: ilgis - 8,8 m; plotis - 5,7 m.; aukštis - 5,5 m. Ruošiant kiekvieną transformatorių transportavimui buvo saugiai nupilta alyva (apie 30 t), išardyta dalis įrangos (apie 9 t) ir tuomet transformatorius su užsandarintu korpusu buvo užkeltas ant specialaus vilkiko platformos. Paruošiamieji darbai užtruko apie mėnesį.

Dėkojame partneriams, kurie atliko paruošiamuosius, krovos ir transportavimo darbus, įmonėms TETAS, „LITRAFA“,  „Maersk Logistics & Services Denmark A/S“.

Parama Ukrainos energetikos sistemai surinkta ir vežama padedant Lietuvos Respublikos ambasadai Ukrainoje. Neįsivaizduojame sklandaus pagalbos teikimo be nenuilstančios šios pagalbos koordinatorės energetikos atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Ukrainoje - Lauros Pušinskaitės. Siunčiamos paramos į Ukrainą transportavimo paslaugas finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija.

Šį pavasarį IAE lankėsi Ukrainos energetikų delegacija. Susitikimo metu buvo aptartos tolesnės pagalbos teikimo galimybės Ukrainos energetikos sektoriui ir kokios įrangos kolegos iš Ukrainos tikisi sulaukti prioritetine tvarka. Šiuo metu ruošiami dokumentai papildomos reikalingos įrangos perdavimui ir pirmiausia bus išgabenti ypač Ukrainai reikalingi 5,6 MW galios dyzeliniai generatoriai.

Be įrangos į Ukrainą taip pat tonomis siunčiame gaisrų gesinimo medžiagą – putokšlio tirpalą, kurio iš viso jau esame perdavę virš 600 tonų.

Nuo pagalbos teikimo pradžios iki šios dienos bendra suteiktos pagalbos simbolinė vertė siekia virš 600 tūkst. Eur. Jeigu perduodamą įrangą ir priemones Ukrainai reiktų pirkti rinkoje – tai kainuotų kelis kartus daugiau.

Kartu iki pergalės!  Разом до перемогi!